Nejnovější zprávy: Policie má zloděje, který ukradl medaile z hrobu tragicky zemřelého policisty Obchvat Komárova má zelenou, stavba může začít v roce 2027

Sport

Poruba je zpátky na vítězné vlně. Ve středu přivítá Třebíč

Hokejisté Poruby v minulých dnech prohráli tři ze čtyř zápasů. Pak se ale vrátili zpátky na vítěznou vlnu.

Poruba, která i nadále suverénně kraluje tabulce Chance ligy, v sobotu doma porazila v prodloužení Zlín. V pondělí pak vyhrála 4:1 v Kolíně, kde se dvakrát trefil hostující Gřeš.

„Byl to důležitý zápas. Neuhráli jsme to hokejově, ale jen vybojovali. Kluci měli doma náročný zápas se Zlínem. Jeli jsme sem, byla to dlouhá cesta a napověděla tomu první třetina. Nakonec jsme nohy rozjezdili, byl to těžký zápas,“ řekl po vítězství kouč Poruby Jiří Režnar.

Poruba má už 96 bodů, druhý Vsetín je o 19 bodů zpátky. Třebíč, která se v Kravařích představí ve středu, se aktuálně nachází na šesté pozici.

Třebíči se teď nedaří a prohrála už čtyřikrát v řadě. Naposledy doma padla 1:2 po nájezdech s Pardubicemi B. „Nejsme v úplně ideálním rozpoložení a zápasy jsou velmi rychle za sebou, takže si nemůžeme pomoci ani tréninky. V závěru nás pak dostaly nájezdy, se kterými se dlouhodobě trápíme,“ prohlásil trenér Poruby Kamil Pokorný.

Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je Martin Dočekal, jenž má na kontě už 54 bodů. K tahounům patří taky Ladislav Bittner nebo Matěj Psota, mezi třemi tyčemi dostávají nejvíc prostoru Jan Mičán a Pavel Jekel.

Poruba už v této sezoně Třebíč třikrát porazila. Dvakrát v prodloužení a jednou po nájezdech. Středeční utkání se bude hrát od 18 hodin.