Nejnovější zprávy: Policie má zloděje, který ukradl medaile z hrobu tragicky zemřelého policisty Obchvat Komárova má zelenou, stavba může začít v roce 2027

Sport

Poruba úvodní čtvrtfinále s Jihlavou prohrála. Uspěje v neděli?

Hokejisté Poruby zahájili čtvrtfinálovou sérii play-off Chance ligy proti Jihlavě. Ta v Ostravě nečekaně vyhrála.

Poruba suverénně ovládla základní část, zato Jihlava se rvala o postup do čtvrtfinále v předkole proti Slavii. Možná ale právě to Dukle pomohlo – hosté vyhráli 3:2 a ujali se vedení v sérii.

Domácí šli do vedení v 26. minutě zásluhou Razgalse. Jenže o pár minut později hráli hosté pětiminutovou přesilovku, ve které překonali Dolejše Strejček a Toman.

V 47. minutě dával už na 3:1 Kočí. Za Porubu sice rychle odpověděl Šoustal, další branka už ale nepadla. „Když jsme chtěli ve druhé třetině hrát nátlakově, tak jsme byli oslabeni. A než jsme se otřepali, prohrávali jsme o dva góly a bohužel jsme ty dva góly ve třetí třetině nedali,“ uvedl zklamaný trenér Poruby Jiří Režnar.

V základní části dokázala Poruba Jihlavu čtyřikrát porazit, to všechno se ale v play-off maže. „Poruba má hodně šikovné hráče a dokáže pohrozit ze všeho, ale v klíčových okamžicích nás podržel gólman. Kluci nechali na ledě vše a vyhrát si zasloužili i za tu obětavost,” řekl trenér Dukly Karel Nekvasil.

Druhý zápas série se hraje v Porubě v neděli od 16 hodin.