Nejnovější zprávy: Cihlový palác! řekl architekt, když poprvé viděl budovu jatek. Dnes tu otevřela galerie ​Hořký osud. Papadopulos odmítl Baník a spadl s Karvinou. Ukončí kariéru?

Sport

Potvrzeno, Baník doma v červenci přivítá slavný velkoklub. Kolik stojí vstupenky?

Fotbalový Baník letos slaví sto let od svého založení. A jako dárek k oslavám si nadělí přátelský zápas se slavným skotským Celticem.

Foto: Petr Kotala

To, o čem se spekulovalo, se nakonec taky potvrdilo. Baník si v rámci oslav ke stému výročí zahraje doma proti Celticu, který je jedenapadesátinásobným skotským mistrem a vítězem nejprestižnější klubové trofeje PMEZ z roku 1967. V letošní sezoně Celtic útočí na další skotský titul.

Jeden nejstarších fotbalových klubů světa se v Ostravě představí ve středu 13. července od 18 hodin. „Věřím, že Celtic přivítáme jako staronového skotského mistra a účastníka skupinové fáze UEFA Champions League,“ řekl ředitel oslav stého výročí založení Baníku a jeden z hlavních organizátorů výročního zápasu Matěj Šturala.

Ceny vstupenek se pohybují od 490 do 1000 Kč. V ceně vstupného je také speciální výroční šála vytvořena u příležitosti tohoto utkání, na jejímž designu se podíleli baníkovští ultras. Při vstupu na stadion ji dostane každý návštěvník utkání.

„Jsme rádi, že se povedlo dotáhnout dlouhá jednání do definitivního konce. Myslím si, že jsme snad ani lépe vybrat nemohli. Celtic je jedním z nejslavnějších evropských klubů, Glasgow je průmyslové město podobné Ostravě a fanoušci Celticu svou oddaností klubu zase velmi podobní těm baníkovským,“ dodal Šturala.

Největší hvězdou na soupisce Celticu je slavný anglický fotbalový brankář Joe Hart.