Nejnovější zprávy: Fotogalerie: Ostravská dáma na kolejích řídí i fotí tramvaje. A že jí to jde! Fakultní nemocnice Ostrava očkuje seniory, denně jich stihne 200

Sport

​Útočník Svačina je zpátky v Ostravě. Z Poruby do Vítkovic to vzal přes Brno a Pardubice

Aktérem zajímavého hokejového přesunu v rámci extraligy se stal zkušený útočník Vladimír Svačina.

Foto: hc-vitkovice.cz, Petr Kotala

Z Pardubic přestoupil v prvním lednovém týdnu do Vítkovic, což v jeho případě znamenalo návrat do Ostravy po čtrnácti měsících.

Po skončení angažmá v tehdy mistrovském Třinci na jaře 2019 působil Svačina následně v prvoligové Porubě. Stal se hvězdou soutěže, v dresu HC Torax Poruba vládl střelecké produktivitě a ani nepřekvapilo, že v průběhu podzimu 2019 si jej vyhlédla Kometa Brno.

V ní ale dlouho nezůstal, protože zanedlouho zamířil z Brna do Pardubic, kterým na jaře 2020 pomohl v těžkém boji o záchranu v extralize.

V kádru východočeského celku rozjel i probíhající sezonu, během níž už po sérii neúspěchů vystřídal trenéra Milana Razýma nový kouč Richard Král.

Svačina patřil k nejzkušenějším hráčům pardubického Dynama společně s dalšími borci jako jsou obránci Jakub Nakládal, Jan Kolář, Marek Ďaloga, ale i útočník Ondřej Roman, který přišel do Pardubic nedávno z finského Illvesu Tampere.

„S Ondrou Romanem jsme kdysi už hráli za Vítkovice. Teď jsme se možná nečekaně sešli v Pardubicích, ale oba jsme věděli, že se může třeba naskytnout možnost mého přesunu do Vítkovic. V Pardubicích se rozhodli kádr obměnit, takže ve svém loučení s nimi nevidím problém,“ svěřil se Svačina po premiéře ve vítkovickém dresu proti Mladé Boleslavi (3:1).

Přišel mezi bývalé spoluhráče

Byť se zkušený útočník vrátil do ostravského extraligového klubu po pěti a půl letech, nebylo to prý pro něj velké překvapení.

„S řadou nynějších nových spoluhráčů jsem se už potkal v jiných klubech. Například při působení v Liberci jsem při play off v roce 2017 hrál při cestě do finále v jedné formaci s Dominikem Lakatošem, byli tam i Lukáš Krenželok, Filip Pyrochta. V Kometě Brno jsem si zahrál s Janem Hruškou,“ vyjmenoval Svačina namátkou některé vítkovické borce.

A fakta dodávají, že Svačina nastupoval i v Třinci v mistrovské sezoně 2018/2019 společně s lotyšským obráncem Guntisem Galvinšem, který před pár dny přestoupil z Třince právě do Vítkovic.

Rodák ze Studénky se ve Vítkovicích nyní znovu setkal i s trenérem Milošem Holaněm, který jej vedl v prvoligové Porubě. Už tehdy měl Holaň na Svačinovu adresu jen pochvalná slova.

„Pan Holaň mě zná. Ale musím to brát tak, že jsem hokejově znovu doma. Vážím si práce všech, kteří se podíleli na mém příchodu do Vítkovic,“ dodal Svačina.