Nejnovější zprávy: OneHouse. Moderní, designové a úsporné domky z Ostravy Lexus v Ostravě chystá vánoční trh s Davidem Valíčkem i dárky z MasterChefa

Auto

V Ostravě začíná předprodej plně elektrického SUV Volkswagen ID.4

Volkswagen pokračuje ve své elektrické ofenzivě a jak potvrdil Lukáš Zbořil, vedoucí prodeje vozů Volkswagen v Auto Heller Ostrava, již v polovině března bude očekávaná novinka k vyzkoušení na showroomu v Ostravě!


Autor: Volkswagen

Volkswagen dává uvedením modelu ID.4 na globální trh najevo své ambice stát se světovým lídrem v segmentu elektromobility. Společnost investuje do rozvoje elektromobility do roku 2023 více než jedenáct miliard eur. Značka Volkswagen počítá s tím, že v roce 2025 bude vyrábět již 1,5 milionu elektromobilů ročně.

„K tomu významně přispěje ID.4. Volkswagen tímto modelem rozšiřuje svou nabídku o elektromobil ve třídě kompaktních SUV, která je největším růstovým segmentem na světě. Uvedení našeho globálního vozu na trh je proto pro značku důležitým strategickým milníkem," řekl Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen osobní vozy. Společnost v roce 2020 ztrojnásobila počet dodaných elektromobilů a již nyní je se svou rodinou modelů ID. v řadě zemí jedničkou na trhu.

ID.4 je po kompaktním hatchbacku ID.3 druhým modelem značky Volkswagen, který je zkonstruován na základě nové modulární platformy pro elektromobily. Platforma je přizpůsobena specifickým vlastnostem elektromobilů. S modelem ID.4 přicházejí nyní elektromobily používající platformu MEB na globální trhy. „Tento vůz se bude vyrábět a prodávat v Evropě, Číně a později i v USA. Platforma MEB tak nalezne rozsáhlé uplatnění na celém světě, čímž vytvoříme ekonomické základy pro úspěch naší rodiny modelů ID.," řekl Brandstätter.

Sériová výroba modelu ID.4 byla již spuštěna v německém Cvikově.

„Zákazníci si budou moci zvolit dvě velikosti akumulátorové baterie. ID.4 Pure4 s využitelnou kapacitou 52 kWh umožňuje dojezd až 348 km, verze ID.4 Pro5 s využitelnou kapacitou 77 kWh ujede na jedno nabití až 522 km.“ doplňuje Lukáš Zbořil.

Elektromotor bude zpočátku k dispozici ve dvou výkonových stupních. V závislosti na verzi poskytuje nejvyšší výkon 125 kW nebo 150 kW. ID.4 s nejvýkonnějším elektromotorem zrychlí z 0 na 100 km/h za 8,5 sekundy. Nejvyšší rychlost je u všech verzí elektronicky omezena na 160 km/h. „V průběhu letošního roku bude následovat sportovní vrcholná verze ID.4 GTX s pohonem všech kol.“ upřesnil Zbořil.

Všechny verze modelu ID.4 jsou sériově vybaveny navigačním systémem „Discover Pro" a online službami We Connect Start. Vrcholné varianty ID.4 Tech5 a ID.4 Max5 disponují světovou novinkou v podobě průhledového displeje s rozšířenou realitou, který promítá důležité informace přímo do zorného úhlu řidiče, a navíc dynamicky zobrazuje vybrané symboly, splývající s realitou. Například navigační šipky před odbočkou se objeví před zrakem řidiče ve zdánlivé vzdálenosti deseti metrů, a to s ohledem na průběh silnice.

Test elektrické novinky z dílny Volkswagenu přineseme exkluzivně v některém z dalších vydání tištěného Magazínu PATRIOT.